ריפוד כיסאות – כמה זה עולה ואיפה כדאי להזמין

תוכן עניינים

זיו כוכב
עורך תוכן ראשון

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

חשיבות ריפוד הכיסאות

פינת האוכל היא מקום המפגש המרכזי בו מתבצעות ארוחות משפחתיות ומפגשים חברתיים שנמשכים זמן רב לאורך כל הארוחה. בשל כך, כיסאות פינת האוכל נמצאים תחת עומס מתמשך לאורך כל הארוחה ועם הזמן מתחילים להישחק ולאבד מהנוחות והעיצוב אשר אפיינו אותם כשהם היו חדשים. ריפוד כיסאות מאפשר לנו לשמור על החיוניות של הכיסאות לאורך זמן ומתי שאנו חשים ורואים כי נוצר בלאי על הכיסאות שפוגע בעיצוב ובעיקר בנוחות המשתמש, 

המטרה של ריפוד הכסאות בפינת אוכל היא מצד אחד לאפשר להישאר עם אותם כסאות לאורך זמן ללא צורך בהחלפתם ומצד שני לאפשר מגוון אפשרויות עיצוב שמתאפשר להחליף את צבע הריפוד בכל צבע שנרצה בו ובכך לרענן את עיצוב פינת האוכל והבית כולו. 

מתי נצטרך לבצע ריפוד של הכיסאות? 

ריפוד כסאות מתבצע לאורך כל השנה גם בזמן שגרה וגם בזמן חירום שדורש טיפול מידי של איש מקצוע מיומן ומקצועי שיטפל בבעיה שנוצרה. יש מגוון רחב מאוד של סיבות לביצוע ריפוד כיסאות:

-קרעים בריפוד: יש מצבים שניתן לקרוא להם מצבי חירום שבהם נוצר קרע פתאומי בכיסא כתוצאה מחפץ חד או כתוצאה מבלאי מתמשך שהתחיל מסדקים קטנים, פרימות חוטים והגיע למצב של קרע שמחייב התערבות מידית של רפד מקצועי.

-צבע דהוי: אחת התכונות הטבעיות של ריפוד כיסאות פינת אוכל ובאופן כללי כל ריפוד אחר, הוא שלאורך זמן צבע הכיסאות מתחיל לדהות ולאבד מצבעו הטבעי ונוכל לשים לב לראות כיצד מופיעים אזורים על פני מושב הכיסא שחלקם כהים וחלקם בהירים. הרבה פעמים מה שמוביל לשינוי צבע מושב הכיסא הוא הישיבה עליו שיוצרת שפשופים וחיכוך בין המכנס לבין המושב.

-שקעים בכיסא: שימוש מוגבר בכיסא לאורך זמן משפיע על המילוי שנמצא במשענת ועל מושב הכיסא. לאט לאט נתחיל להרגיש ממש את מסגרת הכיסא ולא נהנה מתמיכה נאותה לגב ולרגליים.

סיוע של אנשי מקצוע לתחזוק ריפוד הכיסאות

ביצוע ריפוד כיסאות יכול להתבצע אצל הרפד. לרוב העבודה תתבצע במקום עבודתו כאשר תבצעו שינוע של הכיסאות אליו ולאחר כמה ימים תקבלו אותם חזרה חדשים, נקיים ומעוצבים. אצל חלק מהרפדים גם ניתן לבצע אצלנו בבית את התיקון.

למשל, בשלב הראשון יש להסיר בעדינות את הריפוד על מנת להגיע למקום נמצא ספוג המילוי. מדובר בפעולה מאוד עדינה אשר צריכה להיעשות בידי מומחה. אדם שלא בקיא בנושא עלול לתלוש את הריפוד ולהסב נזק מאוד גדול לכורסא עד כדי כך שיהיה צורך להחליף את כל ריפוד הספה מחדש יחד עם המילוי, דבר שיגרור עלות גבוהה מאוד לשווא. 

מה המחירים של תיקון ומילוי ריפוד כורסא?

מחיר ריפוד כיסא משתנה קודם כל לפי הגדול, כיסא בגדלים סטנדרטיים נע בין 50-60 ס"מ עומק ורוחב, הכולל לרוב גם משענת בסדר גודל זה. עלות ריפוד כיסאות בגודל הזה יכול להגיע עד 300 ₪. אם הכיסא בא ללא ריפוד במשענת אז המחיר יכול להיחתך בחצי ואף יותר. אם הכיסא בצורה או בגודל לא סטנדרטי המחיר יכול להגיע עד 400 ₪.

במקרה של ריפוד כיסאות פינת אוכל הכולל תיקונים, כמו עץ שהצבע שלו דהה, רגליים מתנדנדות, ספוג רך ושחוק, תעלה התוספת לעבודות אלו ל-100 ₪.

אם נרצה גם להוסיף בחירת בד לריפוד הכיסאות יעלה בדרך כלל המחיר בתוספת של בין 150-200 ש"ח למטר מרובע למושב. מחירו של בד דוחה כתמים מעט יקר יותר, ומחיר בד עור יכול להגיע גם למאות שקלים למ"ר.

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

אודות WizBizzz

ויזביז הינו פורטל תוכן עשיר המציג מגוון רחב של נושאים בתחומים המעניינים ביותר: יופי וטיפוח, סטייל, לימודים, שיווק, ביזנס ועוד! כאן תוכלו למצוא את המיטב התכנים והעדכונים העכשווים ביותר!

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
הכתבות האחרונות שעלו לאתר
דילוג לתוכן